Fujifilm/Panasonic F1.2

Zaujímavé objektívy na CES 2014

V novom roku na výstave CES 2014 (7-10 januára) bolo oznámených niekoľko objektívov, aké tu doteraz neboli, alebo ma proste zaujali:

Poznámka: linky sú na oficiálne stránky výrobcov, obrázok je zo 43rumors.

2 názory na “Zaujímavé objektívy na CES 2014

 1. Dudis

  len či to bude mať zmysel.. ľudí vo svete (až na japoncov) beznosorožce moc nezaujali navzdory ich funkčnosti (rozumej: ich výstup je porovnateľný so zrkadlami (úplne dostačujúci pre 99% populácie planéty) a rozdiel je v podstate len v ergonómii a pár maličkostiach na ktorých nezáleží..) sa nepredávajú a nezarábajú toľko, aby prežili..

  http://digiarena.e15.cz/skonci-fujifilm-olympus-a-panasonic-s-vyrobou-fotoaparatu

  čo bude ak to položí spomenuté firmy?!?
  má zmysel “šperkovať” – riešiť vývoj – objektívov (pár dobrých som skúšal 🙂 ), keď segment ako taký (navzdory optickej kvalite) upadá?!?

  1. Ganec Autor

   Predaje bezzrkadloviek sú stabilné: tam problém nie je. Čo im chýba sú práve zaujímavé objektívy.
   Problémy má práveže Nikon: klesajú im tržby, preto im akcie klesli o 24 percent – už si asi nemôžu dovoliť predávať objektívy/telá pod cenu (viď cena novej 35-ky)

   Tá analýza je blbosť: Olympus aj Fuji živia hlavne iné odbory (zdravotníctvo), pre ktoré potrebujú vývoj optiky a elektroniky, ktorý implementujú aj do foťákov. Olympus bol v strate kvôli škandálu s financiami, ktorý ale vyriešil a tento rok by už mali byť ziskový. Aj Panasonic.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *