Wadiya neuznáva vládu Igora Matoviča

Wadyia, 18.10.2020: Aladdin, najvyšší predstaviteľ demokratického štátu Wadiya, v dôsledku včerajších protestov oznámil sankcie voči Slovensku.

Ako informoval Denník N Wadiya: na proteste sa zúčastnilo približne 400 tisíc ľudí, poväčšine rodinky s deťmi, ktoré protestovali voči obmedzeniam vlády, znemožňujúce podnikanie v športe a v službách. Pokojný pochod od hlavnej stanice až po úrad vlády bol sprevádzaný budovateľskou piesňou o ich premiérovi Matovičovi (presné znenie piesne sa našim prekladateľom nepodarilo preložiť, lebo posledné dve slová refrénu sa nenachádzajú v slovníku).
Pochod zastavil až krvavý zásah policajtov pred úradom vlády, kde okrem slzného plynu použili aj vodné delo, ktoré okrem iného zrazilo k zemi aj 3-ročné dieťa. Podľa neoverených zdrojov lekári ešte stále bojujú o život dieťa v nemocnici. Jeho milujúci otec na sociálnej sieti zúfalo prosí o krv s faktorom “RH7 deleno”, ktorá v nemocnici chýba, lebo krajina je paralyzovaná smrteľným vírusom a väčšina lekárov už tomuto vírusu podľahla, prípadne sa z neho lieči. Ľudia sa preto boja chodiť darovať krv, aby sa tiež nenakazili. Zároveň sa ľudia boja vychádzať na ulicu, lebo keď im rúško skĺzne pod nos, tak policajti okamžite vystavujú pokutu 1650 euro.

Okrem toho v krajine dochádza k cenzurovaniu tlače: podľa domácich médií bolo na proteste len 400 ľudí. Informácie o negatívnych dopadoch opatrení proti vírusu sú označované ako HOAX-y. Je zakázaná charita pre postihnutých ľudí. Za jej zistené porušenie je trestom väzenie na 4 roky a 4 mesiace.
Vzhľadom k takýmto závažným porušovaniam demokratických princípov a vzhľadom k minulej manipulácii volieb, štát Wadiya odo dnes neuznáva aktuálnu prezidentku, ale za prezidenta považuje opozičného kandidáta Štefana Harabína, ktorý pre volebný podvod podal trestné oznámenie.
Zároveň vyhosťuje aj dvoch veľvyslancov Slovenska kvôli korupcii, keďže ŠBW (štátna bezpečnosť Wadyie) odhalila, že na bryndzi si prihadzujú k pôvodnej cene 15% a z toho financovala Slovenskú mafiu.
Wadiya odteraz zakazuje ostatným štátom obchodovať so Slovenskom. V prípade porušenia sankcií zvyšuje cenu Wadiyských banánov o 20%.

Koniec hlásenia.


Dodatočné informácie: https://www.csfd.cz/film/293058-diktator/prehled/
Prehlásenie redakcie: nejedná sa o skutočnú správu, ale o satiru
Ilustračné FOTO: TASR – Jaroslav Novák

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *