Výber fotoaparátu

Pre správne rozhodnutie je vždy nutný dostatok informácií.

Pri výbere fotoaparátu neexistuje najlepší model, ktorý by sa hodil každému. Takisto sa foťáky neodlišujú len kvalitou a cenou. Práve naopak: v časoch kedy kvalita je od určitej sumy dostatočná, začínajú byť dôležitejšie ostatné vlastnosti foťákov.

Dnešná ponuka je veľmi rozmanitá a vyznať sa v nej nie je pre bežných smrteľníkov jednoduché. Je totižto omnoho pestrejšia ako bola pred pár rokmi. Vlastne ani tí ktorí sa fotografii venujú profesionálne zvyčajne o nej nemajú dokonalý prehľad: vedia dokonale ovládať svoj model, no to čo sa hodí im sa zvyčajne nehodí ostatným.

Pre tých ktorí sa chcú o foťákoch dozvedieť viac, alebo chcú vlastný foťák (ktorý sa ku nim najviac hodí), som sa pokúsil spísať informácie potrebné pre jeho správny výber: do článkov v menu Foto-info.

Obsah menu Foto-info

Pokúsil som sa teda zhustiť tie najpodstatnejšie informácie o foťákoch. Základný prehľad je v článkoch nachádzajúcich sa v podmenu ‘Typy a možnosti’ a ‘Vlastnosti’:

a
: principiálne rozdiely v zaostrovaní; vplyvy zrkadla
a

(*1) články vnikli rozdelením článku Zrkadlovky: v čom sú iné? (a doplnením)
(*2) vychádza z článku Zrkadlovky: v čom sú lepšie

Ďalšie podmenu:

  • výber fotoaparátu – vysvetlenie rôznych typov informácie ktoré môžte dostať od druhých, upozornenie pred reklamami a foťákmi bez stabilizácie, možné odpovede ak sa spýtate na “zrkadlovku do 500 eur”
  • bezzrkadlovky – vysvetlenie v skratke čo to vlastne sú za foťáky, aké majú výhody, základný princíp fotenia, fotenie pohybu (bez preostrovania a s preostrovaním)

Rozdiel medzi informáciami o výbere a výberom

Nemienim sa venovať výberom konkrétneho modelu v konkrétnom obchode (nákupu), to už nechám na vás, alebo na diskusné fóra. Budem sa venovať len možnosťami výberu, lebo:

  • ceny sa priebežne menia, teda aj články o nich by sa rýchlo stali neaktuálne
  • nebaví ma sledovať aktuálne akcie/zľavy ani prehrabávať sa v bazároch
  • aktuálne ceny sa dajú zistiť inde
    » napr: každý týždeň na digimanii vychádza Cenové zpravodajství

E-shopy a predajne sa venujú predaju:  foťáky sa v nich odlišujú hlavne cenou alebo vzhľadom (prípadne malými písmenkami v špecifikáciách).

Ja sa chcem venovať informáciám ktoré tomuto predchádzajú: vysvetliť rozdiely medzi jednotlivými kategóriami/modelmi foťákov a ich vlastnosťami.

Prečo práve informácie odo mňa?

Moje informácie sa vám isto budú zdať iné ako informácie iných:

  • fotoaparáty nepredávam, teda tieto informácie nie sú zatemnené vidinou zisku
  • ani mi výrobcovia foťáky nepožičiavajú, teda sa im nemusím prispôsobovať

Skrátka nemám žiaden dôvod vás klamať, alebo manipulovať.

Foťáky sú môj koníček: denne zisťujem čo je nové, snažím sa predpovedať trendy budúcnosti, analyzujem rozdiely medzi rôznymi značkami a modelmi .. a rád svoje zistenia poskytnem ostatným.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *