Prečo sa neplánuje dať zaočkovať? Lebo nie som v rizikovej skupine.

10 dôvodov, prečo sa nehrniem do očkovania proti COVID-19

História článku: 7.1.2021 publikovanie, 9.1: doplnená história a videá , 23.1: porovnanie rizík a prínosov, zamyslenie nad vakcínou z iného pohľadu

Ako som už písal v minulom článku, viem že očkovanie je prínosné.
Ak sa teda bojíte kovidu, alebo patríte medzi rizikových, tak vám ho vrelo odporúčam.
Ja sa ale na základe dostupných informácií nechystám dať začkovať, dokiaľ nebudem musieť.

Toto sú moje dôvody prečo za zatiaľ nemienim dať zaočkovať:

 1. vakcína pre mňa nie je dostupná + som solidárny
 2. nie som v rizikovej skupine kovidu
 3. patrím zrejme do rizikovej skupiny čo sa týka vakcín
 4. mám vhodnú krvnú skupinu a podľa rýchlotestu aj protilátky
 5. výrobca vakcín sa nielenže zrieka následkov očkovania, ale negarantuje ani neprenositeľnosť
 6. Slovensko objednalo viac vakcín ako je ľudí
 7. keď už vakcínu, tak potom tú najbiologickejšiu
 8. existujú lieky
 9. imunita z vakcín nie je garantovaná
 10. predpokladám, že keď “prídem na rad”, bude už korona bezpredmetná


1) Vakcína pre mňa nie je dostupná + som solidárny

Zatiaľ je pre Slovensko dostupných málo vakcín. Najprv je určená pre zdravotníkov, potom pre dôchodcov v DSS. Pre bežné obyvateľstvo bude vakcína dostupná najskôr v tretej vlne. Teda teraz je bezpredmetné o nej uvažovať.

Je mi jasné, že existuje okruh rizikových ľudí, pre ktorých je vakcína otázkou života a smrti a nerád by som ich svojou lakomosťou o tento život nepriamo pripravil.
Považujem za nezodpovedné dať sa zaočkovať predtým, ako sa nechajú zaočkovať zraniteľní.

Nie som papaláš, ani sa nijakým iným spôsobom nebudem snažiť dostať vakcínu skôr ako ostatní, ktorí ju nevyhnutne potrebujú, alebo sa kovidu boja viac ako ja.
Som skrátka solidárny: nemám problém vzdať sa svojej vakcíny v prospech iných.

2) Nie som v rizikovej skupine kovidu

Už len podľa veku som v skupine, v ktorej je 270x menšia pravdepodobnosť problémov ako v skupine nad 70 rokov (viď ilustračný obrázok).
Keďže ale viem, že kovid je nebezpečný hlavne pre ľudí s cukrovkou a morbídnou obezitou (medzi ktorých nepatrím), tak je tá pravdepodobnosť ešte menšia a tým pádom sú PRE MŇA pravdepodobnosti problémov zanedbateľné.

3) Patrím zrejme do rizikovej skupiny čo sa týka vakcín

Nakoľko sa u vakcín prejavila alergická reakcia, neodporúčajú ju alergikom a v mladosti som alergickú reakciu po podaní lieku mal -> je to pre mňa nezanedbateľné riziko.
Takisto dlhodobé účinky nových vakcín ešte nie sú preskúmané.

4) Mám vhodnú krvnú skupinu a podľa rýchlotestu aj protilátky

Pred časom som sa otestoval protilátkovým testom a výsledok by sa dal interpretovať ako prekonaná choroba. Píšem “dá sa interpretovať”, lebo pásik M protilátok bol veľmi tenký, takže to môže znamenať aj prekonanie inej/podobnej choroby. Alebo chybu testu či postupu testovania.
Je ale zvýšená pravdepodobnosť, že mám na danú chorobu protilátky. Teda vakcínu nepotrebujem, alebo mi dokonca môže byť aj škodlivá.

Takisto existujú štúdie, že ľudia s mojou krvnou skupinou majú menšiu pravdepodobnosť nákazy a znášajú kovid najlepšie.

5) Výrobca vakcín sa nielenže zrieka následkov očkovania, ale ani negarantuje ani neprenositeľnosť

Fakt, že výrobca si nedovolí garantovať nepredvídateľné problémy, znamená že nie sú zanedbateľné. Keďže ich má garantovať štát – teda “skorumpovaní politici” – je ďalší fakt, ktorý neprispieva ku vierohodnosti vakcíny ako takej.
(píšem “skorumpovaní politici”, lebo existuje kauza predražených antigénových testov, ktorá siaha až ku predsedom vládnucich strán)

V príbalovom letáku, na otázku či vakcinovaný nemôže prenášať chorobu je vyhýbavá odpoveď.

Je to aj logické. Vakcíny by z princípu mali povzbudzovať imunitnú reakciu. Ale aj tak nefungujú na 100% a aj človek s vakcínou sa môže nakaziť a vírus naďalej roznášať.
(teoreticky je to aj pravdepodobnejšie, keďže človek s vakcínou by mal byť menej príznakový a podľa tvrdenia médií aj bezpríznakový roznášajú vírus)

6) Slovensko objednalo viac vakcín ako je ľudí

Podľa zverejnených informácií sa nazmluvnilo 17 miliónov vakcín.
Podľa prieskumu by sa dalo zaočkovať 37% z 5 miliónov obyvateľov, teda 1.85 milióna.
Aj keby sa zaočkovalo 3 milióny ľudí (a keďže pre jedného treba 2 dávky), tak je to aj tak len 6 miliónov dávok.

Vie mi niekto vysvetliť, prečo ministerstvo nazmluvnilo takmer 3x viac vakcín, ako plánuje zaočkovať (a skoro 5x viac ako by sa skutočne zaočkovať chcelo)?
Vyzerá to podozrivo (ako jediné vysvetlenie sa ponúka biznis pre “nášľudí”), čo rozhodne neprispieva ku vierohodnosti vakcíny ako takej.

7) Keď už vakcínu, tak potom tú najbiologickejšiu

Existuje niekoľko druhov vakcín. Niektoré sú vyrobené synteticky, niektoré využívajú oslabený opičí vírus, niektoré oslabený vírus (ľudskej) nádchy.
Keď sa už dám zaočkovať, tak moja voľba je jasná.

Nazmluvnené sú ale syntetické vakcíny a nad tou ktorú by som si vybral ja sa zatiaľ ani neuvažuje. Čo, mimochodom, tiež neprispieva k vierohodnosti samotných vakcíny ako takej a poukazuje len na “súkromný biznis nášľudí”.

8) Existujú lieky

Slovenskej firme, ktoré sa snažila vyrobiť vakcínu, sa podarilo zistiť nový princíp liečby. Chvíľu síce potrvá, kým ten liek preveria a zaregistrujú, ale existujú aj iné (ktoré sa zatiaľ používajú ). Podobný liek – podľa médií experimentálny, obsahujúci samotné protilátky – bol podaný Donaldovi Trumpovi a on sa v svojich 70-tich rokoch z kovidu dostal za pár dní. Mal by pomôct aj liek proti artritíde. Sú aj tvrdenia o 100% lieku z Venezuely.

Ja si teda radšej počkám na liek, ako by som sa mal (možno zbytočne) dopovať nepreverenou chémiou. Na rozdiel od vitamínu D, ktorý môže mať teoreticky podobný účinok ako samotná vakcína.

9) Imunita z vakcín nie je garantovaná

Vakcína sa z princípu nevyrovná prekonaniu skutočnej choroby.
Po prekonaní hepatitídy (tej najľahšej) mám už doživotnú imunitu. Očkovanie proti nej ale – pokiaľ viem – nie je dlhodobé a po čase sa treba preočkovať.
Ukazuje sa ale, že po prekonaní pôvodného SARS peed 17 rokmi pretrváva imunita až dodnes. Funguje aj na SARS cov-2. U prekonania SARS cov-2 to nemá dôvod byť inak.
Výrobcovia vakcín ale hovoria o každoročnom preočkovávaní, čo jednoducho nie som ochotný akceptovať.
Radšej si prejdem samotnou chorobou a potom už mať kľud.

10) Predpokladám, že keď “prídem na rad”, bude už korona bezpredmetná

Myslím si, že zanedlho už samotný kovid prestane byť problémom: keď budú rizikový zaočkovaný a prestanú umierať -> tak sa z kovidu stane choroba menej nebezpečná ako chrípka. A keďže necítim potrebu sa očkovať ani proti chrípke, tak nebude potreba zaočkovať sa ani kvôli kovidu.

Ďalším dôvodom, prečo si myslím že kovid čoskoro pominie je aktuálne vysoké “premorenie” obyvateľstva -> teda je veľmi pravdepodobné, že si vytvoríme kolektívnu imunitu ešte pred samotným očkovaním.

Záver

Aj bez skĺznutia ku neprevereným informáciám existuje veľa dôvodov, prečo sa nedať zaočkovať (veď uznajte sami, ak by ste chceli získať dôkazy proti “globálnej farmaceutistickej lobby”, dokázali by ste zohnať lepšie? 🙂 )

Okrem toho si myslím, že by to aj tak bolo zbytočné a že riziko “silnejšej nádchy” je pre mňa akceptovateľnejšie ako riziko dlhodobých účinkov vakcín.

Dodatok 9.1.2021: videá na zamyslenie

Princíp 4 druhov vakcín na kovid

Ako vidno z videa, existujú vakcíny ktoré:

 • dodajú samotný proteín
  • ale keďže toto samotné nie je moc účinné, sú potrebné aj doplnky (adjuvanty)
 • alebo infikujú ľudskú bunku, ktorá potom tie proteíny vygeneruje
  • buď je na to použitý oslabený vírus, alebo “nová technológia”
  • v každom prípade, imunitný systém potom reaguje (zabije) bunku, nie proteíny

Reportáž o nekalých praktikách firmy Pfitzer v Afrike

Rozhovor s doktorom z virologického ústavu SAV (MUDr. Ján Lakota, CSc.)

tvrdí, že rúška majú minimálny účinok. Ďalej hovorí, že ľudia, ktorí sa nechali zaočkovať proti chrípke ju neskôr znášali ešte horšie. Je znepokojený z toho, že mainstream média dávajú obrovský priestor akože odborníkom na epidémiu, aby vytvárali strach medzi ľuďmi.

Odkazy na videá: odkaz na najpodstatnejšia časť, odkaz na celú reláciu

Southpark paródia na kovid

Spoiler alert: len pre silné žalúdky

Postrehy Bukovského o neriešených súvislostiach s očkovaním

 • takmer rok trvajúce obmedzenia celého nášho života mali smerovať k riešeniu, teda vakcíne a keď sa začína očkovať, dozvedáme sa, že ani vakcína nebude vlastne riešením
 • zdravotný problém začali riešiť politici a médiá (nie lekári)
 • dozvedáme sa, že tá vakcína bude možno chrániť len niekoľko mesiacov – teda keď sa doočkujeme, tak môže začať očkovanie nanovo
 • ľudia ktorý to riadia – ktorý nám mali pomôcť zvládnuť túto situáciu – preukázali zbabelosť, chaos, ingtrigy, nekompetentnosť, neschopnosť priznať si chybu, neschopnosť konať tak aby nám pomáhali -> uviazli v pasci svojej bubliny – v ktorej sa utvrdzujú že to čo robia je jediné správne
 • tí čo poukazujú na neprimeranosť ich opatrení, prípadne ich neefektivitu .. sú najprv blázni, potom konšpirátori, nepriatelia, vrahovia .. a ktovie, možno budú aj odsúdený .. ak k tomu dôjde
 • žijeme stále luxusný život a predsa trpíme
 • už vieme že kovid nie je až taký smrtený, čo malo zásadne zmeniť situáciu a prístup
 • keby nastala skutočná infekcia, tak tí najbohatší ľudia by sa bežali schovať .. politici by nechodili do národnej rady, a na tajné politické stretnutia 🙂
 • čo je to za krajinu, kde 2800 ľudí v nemocnici znamená kolaps?
 • veľké množstvo lekárov sledujú naše videá, ale boja sa ozvať, lebo by ich vyhodili z práce
 • Donald Henderson – našiel spôsob a podarilo sa odstrániť šírenie vírusu (kiahne) – varuje pred “splošťovaním krivky” a lokdownami, lebo to čo bola zvládnuteľná infekcia sa premení na kartastrofu .. a práve toto sa práve deje aj na Slovensku
 • podľa všetkého začne “sadať prach”: klesať počty, keďže populácia je už relatívne dosť premorená

Očkovanie vo filme či seriáloch

Vo filmoch a sci-fi seriáloch sa zvyčajne objavujú náznaky budúcnosti. Občas to, čo voľakedy bola len fikcia, je dnes realita. Niektorí konšpirační teoretici si myslia, že takto sa “programuje verejnosť” pre budúcnosť.

Ukážka zo seriálu “hviezdna brána” ponúka tiež možný zaujímavý následok vakcín.

Dodatok 23.1.2021

Porovnanie rizík a prínosov

Pri hodnotení prínosov a rizík voľby “vakcína vs covid”, nestačí len porovnať pravdepodobnosť problémov.
Ale treba už zvažovať aj akceptovateľnosť týchto možných následkov.

V tom je výrazný rozdiel oproti minulosti, keď sa choroby týkali prakticky všetkých. V jednom videu zaznelo niečo v tomto zmysle:

“Dnes je iná doba ako v minulosti. Ak mala Mária Terézie 16 detí a 6 z nich umrelo na tuberkulózu, tak je jasné, že by vakcínu brala všetkými desiatimi a nebrala by ohľad na možné následky. Pri smrtnosti 1% už treba prehodnotiť aj tie následky.”

Prínos bol vtedy jasný. Dnes už ten prínos pre väčšinu ľudí “nestojí za zmienku”. To zásadne mení situáciu.

Rozdiel v riziku možno popísať takto:

 • riziko kovidu je známe – vo všeobecnosti je napríklad ~ 3x nebezpečnejší ako chrípka
 • riziko vakcíny nie je známe – dá sa teda prirovnať k riziku ruskej rulety

Keďže chrípku som doteraz nepovažoval za problém
=> teda 3x ziaden problém = žiaden problém

Do ruskej rulety by som ale nikdy nešiel.
Bez ohľadu na to, aký veľký “zásobník” sa na ňu použije!

Zamýšľať sa nad vakcínami treba aj z pohľadu slobôd

Vo videu od Dr. Igora Bukovského (od 30 minúty) zaznel dôležitý postreh:

Zachytil som, že EÚ predsa len chystá očkovací preukaz a že bude podmienkou na cestovanie. Čo urobím potom?

Stále nie je vo verejnosti (ani na Slovensku, ani v krajinách EÚ, ani v USA) stále nie je vo verejnosti dosť ľudí na to, kriticky mysliacich, zhodnocujúcich si tú situáciu, so zdravým rozumom, bez konšpirácií, bez nezmyselného konania na jednu alebo na druhú stranu, ani do paniky ani do odmietania na to, aby sme zastavili všetky tieto procesy

Vo chvíli, keď budem postavený pred takúto dilemu že “ak nebudem začkovaný, nebudem sa môcť ísť prejsť ani do Viedne, ani do Prahy, nebudem môcť nasadnúť do lietadla a odletieť do Ríma, ktorý milujem .. Chicaga, na Floridu k priateľom, do Washingtonu .. nebudem môcť malému chalanovi ukázať kus sveta .. toto bude otázka, v ktorej už neplatí, že či je vakcína bezpečná, alebo že či je rýchlo urobená .. toto už je otázka, že sme podľahli. Že sme prehrali. Že sme v situácii, keď politická a mediálna presila dosiahne svoje. Budete hrdinom? Zavriete sa na Slovensku a už nikam nepôjdete? Ale aj keď si poviete, že ja obetujem Rím a Chicago .. a Floridu a obetujem slobodu .. žiť a cestovať .. a že sa rozhodnem žiť v socialistickom nastavení .. tak potom prídu s tým, že vy sa bez toho očkovacieho preukazu nedostanete ani na koncert, ani do kina, ani do divadla…

Takže bojovať proti vakcíne v tejto chvíli sa mi zdá nezmyselné nie kvôli tomu že by som bol zbabelý, ale že problém nie je vakcína. Problém je hodnotový systém, ktorý prevážil v každej Európskej krajine

Bojovať proti vakcíne nie je o tom, že by vakcína nebola nebezpečná, ale .. o tom, že ide o naše slobody.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *